PoemProject PoemProject PoemProject
SZUKAJ:     Tytuły  Autorzy    
Home
Dzisiaj dodane
Dodane w tygodniu
TOP
Pokaż tomiki
Autorzy
O PoemProject
Historia
Regulamin serwisu
Patronat medialny
Współpraca
Forum PP
Kontakt
Login:
Hasło:
Rejestruj się
Zapomniałem hasło
musiek
Zdjęcie autora - kliknij aby zobaczyć powiększenie
...
...więcej...
Gości online:
52
Liczba wierszy w serwisie:
24504
PARTNERZY SERWISU:
Kongres Kultury Polskiej
Śródmiejski Ośrodek Kultularny w Krakowie
Fragile - pismo kulturalne
Beata Skulska-Papp
888
anioły urojeń
Witam w serwisie PoemProject.
PoemProject powstał z myślą o osobach, które tworzą wiersze i chciałyby je zaprezentować innym twórcom oraz czytelnikom. Głównym celem serwisu jest wspieranie kultury polskiej, stworzenie wspólnoty poetyckiej oraz promocja jej twórczości.

PoemProject zamierza osiągnąć cel główny poprzez realizacje celów szczegółowych, do których należą:
  • stworzenie ogólnopolskiej wspólnoty poetyckiej,
  • równoległe stworzenie międzynarodowej platformy zrzeszającej twórców poezji,
  • identyfikowanie twórców szczególnie uzdolnionych oraz promocja ich twórczości,
  • stworzenie grupy krytyków poetyckich,
  • organizowanie konkursów poetyckich,
  • patronat medialny i współpraca z innymi instytucjami kulturalnymi,
  • wykreowanie rozpoznawalnej marki w zakresie popularyzowania twórczości poetyckiej,
  • ciągłe doskonalenie funkcjonowania serwisu oraz podnoszenie jego merytorycznej wartości.
Gromadź swoje wiersze w PoemProject
Twórz osobisty tomik poezji. Pewnego pięknego dnia stwierdzisz, że bez tworzenia nie możesz żyć, a Twoje utwory ułożą się w piękny obraz, obraz przedstawiający Ciebie.

Co dobrze wiedzieć na początek
Praca w PoemProject jest łatwa. Mają Państwo do dyspozycji przejrzystą aplikację, służącą do zapisywania własnej twórczości.

Redakcja prosi Społeczność PP o przesyłanie wszelkich informacji o występujących naruszeniach Regulaminu serwisu PoemProject.
Dbając o Państwa komfort zabezpieczamy użytkowników przed przesyłaniem na ich elektroniczne skrzynki pocztowe niechcianej korespondencji (spamu).
Redakcja jest świadoma, że nieautoryzowane i niezgodne z przeznaczeniem wykorzystanie funkcjonalności PoemProject przez strony trzecie może na trwałe zniszczyć reputację serwisu.
Dlatego Redakcja prosi o przesyłanie informacji o wszelkich zidentyfikowanych naruszeniach Regulaminu lub sprawach wymagających omówienia z Redakcją. W tym celu dodaliśmy dodaktowy link w stopce strony [Zgłoś naruszenie].
Wszelkie zgłoszenia będą drobiazgowo rozpatrywane i wyjaśniane.
Za wszelkie zgłoszenia z góry dziękujemy ponieważ przyczyniają się one do podniesienia jakości serwisu.

Jak działa PoemProject?
W trakcie wykonywania prac i wydawania poleceń typu: dodaj wiersz, popraw wiersz, dodaj komentarz itd. operacja zostanie wykonana, wyświetlony zostanie komunikat potwierdzający (na czarnym tle), a po dwóch sekundach nastąpi automatyczne przeładowanie strony. Czas ten może się wydłużyć, jeśli dysponują Państwo wolnym łączem internetowym. Ważne jest, aby cierpliwie odczekać, a nie naciskać przycisk Back w przegladarce, lub inne.

Jak zacząć?
W pierwszej kolejności musisz się zarejestrować i założyć swoje konto. Przed założeniem konta przeczytaj regulamin.

Jak mogę dodawać wiersze?
Aby móc dodawać wiersze musisz się zalogować. Po zalogowaniu pojawi się menu użytkownika. Aby dodać nowy wiersz musisz kliknąć na link Dodaj wiersz lub skorzystać z ikonki Dodaj wiersz Przejdziesz do edytora i będziesz mógł wyedytować nowy wiersz. Jeśli dodawany przez Ciebie wiersz nie będzie miał tytułu, zostanie mu automatycznie przydzielony tytuł - trzy gwiazdki tzn. ***

Dodając wiersz popełniłem błąd - co mogę zrobić?
Błędy zdarzają się każdemu. Czy to z pośpiechu, czy to z braku wiedzy. Prawda jest taka, że jeśli popełniamy błędy jesteśmy wtedy źle postrzegani przez czytelników. Jeśli zorientujesz się, że popełniłeś błąd możesz skorzystać z opcji poprawiania wierszy, klikając link Popraw wiersze lub ikonkę Popraw wiersze Pojawi się wtedy lista Twoich wierszy, odnajdujesz ten, który chcesz poprawić i klikasz ikonkę Popraw wiersze Wiersz załaduje się do edytora, a Ty możesz poprawić lub zmienić w zasdzie wszystko. Oprócz błędów ortograicznych możesz zmienić tytuł wiersza, jego treść, kategorię, klimat, lub zmienić przynależność do danego tomiku. Pamiętaj, żeby zmieniony wiersz nie naruszał regulaminu serwisu.

Po co są tomiki
Możesz założyć swój tomik (tomiki) i tworzyć zbiory wierszy. To przyda się kiedy już dostępne będą dodatkowe funkcjonalności np. ulubiony tomik. Kiedy dodajesz nowy wiersz możesz przydzielić go do stworzonego przez siebie tomiku.

Jak dodać tomik
Aby dodać nowy tomik musisz skorzystać z linku Utwórz tomik.

Jak mogę szybko przeczytać komentarze do swoich wierszy?
Aby dowiedzieć się, co inni myślą o Twoich wierszach skorzystaj z opcji Komentarze lub kliknij ikonę Komentarze Dzięki temu będziesz mógł przeczytać wszystkie komentarze do Twoich wierszy.

O komentowaniu
Informacja dniaNasze hasło: komentowanie to nie obrażanie, to nie ubliżanie!!!
Komentarz to przede wszystkim ocena (pozytywna bądź negatywa) wraz z uzasadnieniem.
Drodzy Państwo - komentarze są moderowane. Robimy to nie dla cenzury, ale przede wszystkim dla estetyki PoemProject. Niech każdy wyniesie stąd coś dla siebie konstruktywnego.
Nad jakością i poziomem komentarzy czuwa Pan Daniel Napiórkowski.
Jeśli szczególnie podoba się Tobie dany wiersz - oddaj na niego głos.
Wierzę, że użytkownicy są na tyle świadomi, że słowa krytyki nie będą podcinać skrzydeł, że wręcz przeciwnie, okażą się konstruktywne. Wierzę w dobre intencje komentatorów, zgodnie z zasadą: budować, nie niszczyć.
Ponieważ PoemProject ceni sobie możliwość wyboru została opracowana funkcja, dzięki której autor wyraża przyzwolenie na komentowanie danego wiersza przez innych, lub nie. Dodając wiersz decydujesz, czy chcesz aby inni go komentowali i oceniali, czy też nie, To ostatecznie rozwiązuje problem "opiniowania sztuki".
Chcąc skomentować jakiś wiersz pamiętaj, że obowiązuje w tym zakresie regulamin i że wszystkie komentarze są moderowane.

Redakcja - Redaktor
W PoemProject funkcjonuje rola Redaktora stanowiącego dodatkowy kanał komunikacyjny dla użytkowników PoemProject. Redaktor odpowiada za sprawy merytoryczne związane z serwisem, a nie zagadnienia techniczne. Wszelką korespondencję proszę wysyłać na adres email: redaktor[małpka]netslave.pl

Jak mogę szybko poinformować innych o PoemProject
Jeśli przeczytałeś w PoemProject wiersz, który się Tobie spodobał i chciałbyś pokazać go komuś, możesz wysłać link do tego wiersza swojemu znajomemu. Pod każdym wierszem znajduje się pole, w które możesz wpisać adres mailowy swojego znajomego i kilkając na ikonkę Wyślij link do zanjomego wysłać do niego maila z linkiem do tego wiersza.

Chcę brać udział w zabawach organizowanych przez PoemProject
Od czasu do czasu możesz wziąć udział w zabawach. Zazwyczaj informujemy o nowych zabawach na stronie powitalnej. Jeśli konkurs został ogłoszony, możesz zgłosić swój wiersz korzystając z opcji Konkursy lub kilkając na ikonkę Konkursy Będziesz mógł wtedy zgłosić swój wiersz do konkursu i dostaniesz 10 punktów do oceniania wierszy innych.

Jak usunąć konto w PoemProject
Chcąc usunąć swoje konto należy skorzystać z opcji POPRAW wiersze i usunąć tytuły wierszy. Okresowo przeprowadzane są przeglądy wierszy z pustymi tytułami, a konta ich właścicieli (autorów) zostają zablokowane.
Masz jakiś problem? Uwagę? Pomysł?
Może coś chciałbyś zmienić? Nie zastanawiaj się długo, tylko skontaktuj się z Administratorem i opowiedz mu o swoich spostrzeżeniach.
[Home][Autorzy][Rejestruj się][Regulamin serwisu][Kontakt][Zgłoś naruszenie]


Copyright © 2006 - 2022 PoemProject